Przejdź do treści

Top 4 pomysły na kreatywny prezent dla dziewczynki w wieku przedszkolnym

Pomysły na kreatywny prezent dla dziewczynkiUrodziny dziecka to wyjątkowy dzień, który wymaga też szczególnej oprawy. Oczywiście należy także wybrać odpowiedni prezent, który wywoła szczery uśmiech i zachwyci małego solenizanta. Dziś przedstawimy Wam top 4 pomysły na kreatywny prezent dla dziewczynki w wieku przedszkolnym.

Top 1: lalka Barbie

Lalka Barbie to prezent, który na pewno spodoba się wielu dziewczynkom. Warto wiedzieć, że taka zabawka daje mnóstwo możliwości zabawy, co niewątpliwie rozwija wyobraźnię. O lalkę dziecko może dbać, czesać ją, przebierać, a dzięki temu zwiększa swoje umiejętności manualne. Dodatkowo lalką można bawić się wraz z innymi dziećmi, co sprzyja rozwojowi kompetencji społecznych. Dziecko uczy się też wyrażać swoje uczucia oraz emocje, a także uczy się dzielić. Jest naprawdę dużo różnych modeli lalek, zatem bez problemu można znaleźć taką, która przypadnie dziewczynce do gustu. Można dokupować potem akcesoria, np. ubranka, ale też małe mebelki, samochody. Można zdecydować się na zakup lalki Barbie lekarki czy pielęgniarki i w ten sposób uczyć dziecko o różnych zawodach.

Top 2: duży zestaw kolorowanek z ulubionymi postaciami z bajek

Udany prezent na urodziny wcale nie musi być bardzo drogi, a jednocześnie może sprawić dziecku dużo przyjemności. Na pewno fajnym pomysłem na prezent jest zakupienie dla dziewczynki zestawu kolorowanek z ulubionymi postaciami z bajek. Można zdecydować się na kolorowanki z bohaterami bajki „Psi Patrol” czy filmu „Kraina Lodu”. Kolorowanie uczy dzieci cierpliwości, ale też pokonywania pierwszych trudności, pobudza półkule mózgowe do pracy, polepsza też motorykę i oczywiście uczy kreatywności. To także świetna zabawa dla najmłodszych i sposób na spędzanie wolnego czasu. Duże znaczenie ma jeszcze fakt, że kolorowanki pozwalają dzieciom się uspokoić, a więc sprawdzą się nawet dla tych, których wszędzie jest pełno. Do zestawu kolorowanek możecie dokupić np. kredki, flamastry.

Top 3: klocki LEGO

Wiele dzieci lubi zabawy konstrukcyjne i tworzenie przestrzennych budowli. Dlatego dobrym prezentem dla dziewczynki może być Lego. Można postawić na serię LEGO Friends. Dziewczynka może budować domek dla lalek, autobus, czy też pokój. W każdym zestawie LEGO są też postacie dziewczynek, które tworzą tytułową grupę przyjaciółek. Dziewczynka może się takim zestawem bawić ze swoimi koleżankami, odgrywać role i wymyślać scenki. Taka zabawa na pewno uczy kreatywności. Jednocześnie można dziecku dokupować kolejne zestawy albo zachęcać je do tworzenia mebelków i innych akcesoriów ze zwykłych klocków. W ten sposób dziecko uczy się zarówno planowania i projektowania, jak i konstruowania i wszechstronnie się rozwija. Zatem obok tematycznych klocków warto kupować również te klasyczne.

Top 4: gry planszowe

Oczywiście w zestawieniu pomysłów na kreatywny prezent dla dziewczynki w wieku przedszkolnym nie może zabraknąć gier planszowych. Przy wyborze należy pamiętać, aby dobrać grę do wieku dziecka. Na pewno na uwagę zasługują gry zręcznościowe, które polegają na układaniu drewnianej wieży. Po jej ułożeniu należy wyciągać po jednym klocku tak, aby konstrukcja się nie zawaliła. Dziecko podczas grania nie tylko dobrze się bawi, ale też poszerza swoje zdolności manualne. Można też postawić na grę kreatywną, która polega na wybieraniu kart, a następnie rysowaniu postaci.