Przejdź do treści

Dinozaury zalicza się do największych drapieżników, jakie mieszkały kiedykolwiek na ziemi. Były takie wysokie, że dorosły człowiek sięgałby im zaledwie do kolan. Ciało ważyło tyle, ile siedem samochodów. Swoje ofiary ścigał, biegnąc na dwóch nogach. Pysk wypełniały zębiska wielkości ludzkiej głowy.

Jak narysować dinozaura?
Rysunek dinozaura krok po kroku

1. Rysunek dinozaura zaczniemy od narysowania tego dużego kształtu. W jego obrębie powstanie olbrzymia głowa z pyskiem, który mógłby cię połknąć w całości. Połącz grubą szyją głowę z tułowiem. Dorysuj wydłużony jajowaty kształt będący górną częścią potężnej tylnej nogi.

1 Rysowanie dinozaura

2. Okręgi znaczą miejsce pochylonego do przodu tułowia, utrzymywanego na dwóch tylnych nogach dinozaura.

2 Rysowanie dinozaura

3. Fragment ramienia jest dość mały, gdyż przednie łapy dinozaura są niewielkie. Ogon za to jest gigantyczny i pomaga utrzymywać równowagę ciała.

3 Rysowanie dinozaura

4. Tylne nogi są masywne i mocne – przypominają filary, na których wspiera się ciężkie cielsko gada. Przednie łapy są drobne i krótkie – nie potrafią sięgnąć pyska.

4 Rysowanie dinozaura

5. Wykończ kontur głowy dinozaura, dorysowując oko i dwa rzędy ostrych zębów.

5 Rysowanie dinozaura

6. Przednie łapy, sprawiające wrażenie bezużytecznych, zakończone są długimi szponami.

6 Rysowanie dinozaura

7. Wykończ kontur na rysunku dinozaura. Tylna stopa wspiera się na trzech potężnych paluchach zakończonych pazurami.

7 Rysowanie dinozaura

Jeśli narysowałeś już dinozaura, to zachęcamy Cię do użycia kredek lub farb i pomalowania rysunku. Nie zapomnij przy okazji odwiedzić kolorowanek z dinozaurami 🙂

Rysowanie dinozaura