Przejdź do treści

W tej super prostej sześcioetapowej instrukcji pokażemy Ci, jak narysować Kubusia Puchatka? Kubuś Puchatek to bajkowy klasyczny pluszowy miś. Ta postać została stworzona w 1926 roku w opowiadaniach stworzonych przez pisarza Alana Milne.

Jak narysować Kubusia Puchatka?
Rysunek Kubusia Puchatka krok po kroku

Na przestrzeni lat Kubuś Puchatek wielokrotnie zmieniał swój wygląd, pojawiając się na łamach książek, filmów, gier i innych dzieł kultury. W tej instrukcji dla dzieci, krok po kroku pokażemy, jak narysować Kubusia Puchatka w jego klasycznym wcieleniu, narysowanym przez artystów Disneya.

1. Najpierw zarysuj kontury głowy i tułowia. Użyj zaokrąglonych kształtów. Zwróć uwagę, że głowa Puchatka powinna być lekko pochylona. Ciało powinno płynnie rozszerzać się ku dołowi.

1 jak narysować Kubusia Puchatka

2. W drugim etapie narysuj ręce i nogi Kubusia Puchatka. Używaj tylko gładkich i zaokrąglonych linii. Zwróć uwagę, że ramiona muszą być bardzo ciasno przylegające do ciała. Na tym etapie zaznacz również dwie przecinające się linie na twarzy naszej postaci. Pomoże, to nam narysować rysy twarzy Kubusia Puchatka.

2 jak narysować Kubusia Puchatka

3.  W trzecim etapie przedstaw cechy naszego niedźwiadka lubiącego miodzik 🙂 Narysuj oczy, które wyglądają jak dwa punkty. Następnie narysuj nos i uśmiechnięte usta. Zauważ, że oczy są bardzo daleko od siebie.

3 Jak narysować Kubusia Puchatka4. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie ubranie nosi na sobie Kubuś Puchatek? To skrzyżowanie krótkiego podkoszulka z koszulką polo. Na tym etapie narysuj kontury ubioru Kubusia.

4 Jak narysować Kubusia Puchatka5. Mamy już wszystkie niezbędne elementy na rysunku naszej postaci. Teraz usuń pomocnicze linie i narysuj końcowe. Na tym etapie dodaj również drobne detale, takie jak fałdy materiału na koszulce i kontury stóp Kubusia.

5 Jak narysować Kubusia Puchatka6. Na pewno pamiętasz ten przytulny ciemnożółty kolor Kubusia Puchatka. Nie zapomnij zostawić białych pasemek na oczach i na nosie, aby Twój rysunek Kubusia Puchatka wyglądał na kompletny.

Rysunek Kubusia PuchatkaTo była nasza super prosta instrukcja, jak łatwo narysować Kubusia Puchatka. Nie zapominaj o tym, że mamy dla Ciebie fantastyczne i darmowe kolorowanki Disney’a, gdzie znajdziesz postać Kubusia i jego przyjaciół w wersji do kolorowania na papierze.