Przejdź do treści

Jak narysować Minionka? Rysunek Minionka krok po kroku

Dzisiaj wypracujemy sobie umiejętności rysowania w stylu kreskówkowym. Pomoże nam to w lekcji o tym, jak narysować Minionka dla dzieci. Z pewnością każdy zna te niespokojne urocze stworzenia. Idealnie nadają się do opracowania podstawowych technik rysunkowych.

Jak narysować Minionka?

Rysunek Minionka krok po kroku

1. Rysunek Minionka zaczynamy od regularnie wydłużonego kształtu. Podobnie jak wygląda jak fasola tylko bez załamań po bokach. Kształt powinien wyglądać symetrycznie.

1 jak narysować Minionka

2. Teraz zabierzmy się za narysowanie kontur oczu i ust Minionka. Oczy to tylko dwa koła, które znajdują się w niewielkiej odległości od siebie. Usta będą wyglądać jak krótka kreska.

2 jak narysować Minionka

3. Rysy ciała i twarzy naszego Minionka mają już przybliżone kształty. Minionki są dość mobilne, mimo że ich nogi są raczej krótkie.

3 jak narysować Minionka

4. Na tym etapie narysujemy Minionkowi źrenice i kontury okularów.

4 jak narysować Minionka

5. To będzie bardzo krótki krok. Wystarczy, że narysujemy kilka zaokrąglonych linii, które zaznaczą włosy na głowie Minionka. Nawiasem mówiąc, możesz wybrać dowolną fryzurę dla Minionka. Na przykład możesz narysować brodę lub kobiecą fryzurę 🙂

5 jak narysować Minionka

6. Wszystkie Minionki z filmu „Despicable Me” nosiły te same ubrania. Czy można zapomnieć o tych zabawnych dżinsowych kombinezonach? Więc teraz narysujemy ramiączka i przód kombinezonu.

6 jak narysować Minionka

7. To kolejny krótki krok. Tutaj rysuję kontur logo i górną krawędź spodni Minionka.

7 jak narysować Minionka

8. Dodaj kilka szczegółów. W naszym przypadku obrysowuję kontury butów i dłoni. Za pomocą krótkich linii obrysowuję także kontury spodni Minionka.

8 jak narysować Minionka

9. Sprawdźmy efekty naszej pracy. Jeśli wszystkie linie są na swoim miejscu i wszystkie proporcje są prawidłowe, możesz usunąć dodatkowe linie i dodać fałdy do materiału w pobliżu ramiączek kombinezonu.

9 jak narysować Minionka

Rysunek Minionka jest już gotowy teraz wystarczy, że pokolorujesz naszego bohatera. Użyj do tego kredek lub farb 🙂 Nie zapomnij zajrzeć na stronę z kolorowankami Minionków.

Rysunek Minionka