Przejdź do treści

Pies to prawdziwy przyjaciel człowieka, dlatego stworzyliśmy lekcję – jak narysować psa krok po kroku, aby pokazać w kilku prostych krokach rysunek psa. Teraz czeka na Ciebie ekscytujący samouczek rysowania psa. W tym samouczku pokażemy, jak prosto narysować pieska. Masz już pewne umiejętności rysowania, ale teraz nauczysz się rysować zwierzę w bardziej naturalny i realistyczny sposób.

Jak narysować psa

Zdjęcie przedstawia psa rasy beagle. Ta rasa psów jest teraz bardzo popularna wśród dzieci. Ten pies jest bardzo aktywny, inteligentny i ma dobrze rozwinięty węch i świetnie nadaje się na polowania. Ponadto psy rasy beagle są wytrzymałe zdrowotnie i mogą pozostać aktywne przez wiele lat. Postępuj dokładnie według wszystkich kroków i korzystaj z naszych wskazówek, a uzyskasz piękny rysunek.

Rysunek psa krok po kroku

1. W pierwszym kroku naszej instrukcji jak narysować psa, naszkicuj ołówkiem głowę psa. Aby to zrobić, utwórz owal zwężony ku dołowi.

1 jak narysować psa

2. Narysuj uszy. Użyj gładkich linii i narysuj szerokie, zaokrąglone uszy, które zwisają.

2 jak narysować głowę psa

3. W trzecim kroku instrukcji narysuj tułów psa. Aby to zrobić, naszkicuj gładką linię, spróbuj nadać jej taki sam kształt jak na poniższym obrazku.

3 jak prosto narysować psa

4. Teraz zabierzemy się za narysowanie łap pieska. Bądź ostrożny i spróbuj  w tym kroki narysować realistyczne łapy naszego pupila.

5 jak narysować łapy psa
5. Narysuj starannie pyszczek pieska, ale upewnij się, że uzyskałeś prawidłowe proporcje, zbliżone do tych z naszego rysunku.

5 jak narysować pieska

6. Narysuj plamki na tułowiu oraz ogonie psa. Ogon może być średniej długości, a plamy o dowolnym kształcie.

6 jak łatwo narysować psa

7. Dodaj plamy i naszkicuj pazurki na łapkach psa. Najważniejsze tutaj jest umieszczenie wszystkich elementów w taki sam sposób, jak na rysunku poniżej.

7 jak narysować psa - instrukcja

8. Użyj gumki, aby usunąć niepotrzebne linie na tylnych i przednich łapkach psa.

8 jak narysować psa krok po kroku

9. W ostatnim kroku naszej instrukcji pokoloruj pieska.  Do kolorowania plam na ciele psa użyj dwóch kolorów – brązowego i pomarańczowego.

Rysunek psa dla dzieci

Kiedy całkowicie skończysz rysunek psa, doceń swoją pracę. Czy jesteś zadowolony z rysunku? Mamy nadzieję, że miło spędziłeś czas, a jeśli coś nie wyszło za pierwszym razem, nie poddawaj się i spróbuj jeszcze raz. Poświęć więcej czasu na rysowanie, a za każdym razem osiągniesz lepsze wyniki. Mamy nadzieję, że nasze lekcje rysunku pomogą Ci stworzyć nowe realistyczne obrazki do kolorowania. A jeśli szukasz inspiracji lub nowych wzorów, odwiedź naszą kolekcję kolorowanek z  pieskami, gdzie znajdziesz rysunki różnych ras psów. To doskonała okazja, aby poćwiczyć swoje umiejętności i dodać własny, unikalny akcent do każdego rysunku.