Przejdź do treści

Jak wiesz, każde dziecko lubi rysować w stylu kreskówkowym. Ten styl najlepiej nadaje się do rysowania postaci, które pierwotnie pojawiły się w kreskówkach. SpongeBob jest właśnie taką postacią. Poza tym jest bardzo czarujący. Dlatego stworzyłem poradnik, jak łatwo narysować SpongeBoba.

Jak narysować SpongeBoba?

Rysunek SpongeBoba krok po kroku

1. Rysunek Spongeboba zaczniemy od narysowania trapezu, który jest zawężony. To jest kontur ciała SpongeBoba.

1 jak narysować Spongeboba

2. Na twarzy naszej postaci widać wiele różnych emocji. Twórcy tej kreskówkowej serii uwielbiają przedstawiać żywe i ekspresyjne emocje. Jednak teraz przedstawimy spokojny i dobroduszny uśmiech. Więc rysujemy dwoje oczu, które wyglądają jak regularne koła. Pod nimi umieszczamy usta, które wyglądają jak buźka. Między oczami a ustami SpongeBoba jest bardzo mała odległość.

2 jak narysować Spongeboba

3. Sprawmy, aby nasz rysunek był bardziej żywy. Aby to zrobić, dodaj źrenice, nos, policzki i kontury dolnej wargi. Nasz rysunek jest już bardzo podobny do SpongeBoba, prawda?

3 jak narysować Spongeboba

4. Teraz wyróżnijmy tę część ciała naszej postaci, która nie jest zakryta ubraniem. Narysujemy teraz falistą linię, jak w rysunku poniżej.

4 jak narysować Spongeboba

5. W każdym odcinku bajki możesz zobaczyć ulubione ubrania Spongeboba. Mowa o krawacie, koszuli i szortach. Narysujmy w kolejnym kroku kontury tych elementów ubioru.

5 jak narysować Spongeboba

6. W tym kroku narysujemy ręce Spongeboba. Czy często rysujesz ręce gąbek morskich 🙂 Mam nadzieję, że nie. Ale teraz musimy narysować kontury dłoni i delikatnie zaokrąglić palce.

6 jak narysować Spongeboba

7. Teraz narysujemy cienkie i delikatnie wygięte nogi oraz duże buty z zaokrąglonymi palcami.

7 jak narysować Spongeboba

8. Wymaż niepotrzebne kontury z całego rysunku SpongeBoba. Dodaj małe okrągłe dziurki. Spróbuj jak najdokładniej skopiować ich wielkość i lokalizację.

8 jak narysować Spongeboba

Pokoloruj SpongeBoba w jego tradycyjnych kolorach. Unikaj zbyt jasnych kolorów, aby zachować tę samą gamę kolorów, co w kreskówce. Nie zapomnij o drobnych detalach takich jak rumieniec na policzkach i paski na skarpetkach. Więc ukończyliśmy już przewodnik, jak narysować SpongeBoba-a. Odwiedź też nasze fantastyczne kolorowanki ze SpongeBob-em i jego przyjaciółmi z Bikini Dolne.

Jak narysować SpongeBoba?