Przejdź do treści

Kolorowanki Wielkanocne

 

Święta to bardzo wyjątkowy czas dla całej rodziny. Wspólne spędzanie chwil daje ogromną radość. Warto wykorzystać ten czas jak najlepiej, np. wspólnie kolorując. Wielkanocne kolorowanki cieszą nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Podsuwamy też inne pomysły na wspólne aktywności podczas świąt.

Kolorowanki Wielkanocne

Kolorowanki wielkanocne i inne pomysły na święta

Kolorowanki świąteczne cieszą się od dawna ogromnym zainteresowaniem. Można podsunąć je dzieciom na długo przed Wielkanocą. W ten sposób mogą się nastrajać i wyobrażać sobie, że już niedługo razem z rodzicami będą malować pisanki i przygotowywać przepyszne potrawy oraz ciasta na świąteczny stół. Wielkanocne kolorowanki można wydrukować na naszej stronie internetowej. Pobranie arkuszy w formacie A4 jest banalnie proste, a do tego darmowe. Wystarczy wydrukować je na domowej drukarce. To takie proste!

Dlaczego warto kolorować? To zajęcie, które wycisza, relaksuje, rozwija wyobraźnię i pobudza kreatywność. Dodatkowo staje się doskonałym sposobem na wspólne spędzanie czasu i dorosłych i dzieci. Dlatego idealnie nadaje się na wielkanocną aktywność. Bo przecież święta to nie tylko siedzenie przy stole, prawda? :)

Króliczek i jajka malowanka wielkanocna
Kolorowanka wielkanocna do rysowania po śladzie
Kolorowanka z zestawem jajek wielkanocnych do druku
Kolorowanka wielkanocna z jajkiem i szlaczkami
Wielkanocne kaczuszki do malowania
Pisanki dla dzieci do druku
Koszyczek z pisankami do wydruku
Wielka Wielkanocna pisanka
Zajączek Wielkanocny z pisanką i napisem Wielkanoc
Kolorowanka pisanka we wzory do druku w PDF
Pisanki Wielkanocne kolorowanka do wydruku
Pisanka na Wielkanoc, kolorowanka dla dzieci
Kolorowanka Wielkanocne jajka
Piasnka kolorowanka Wielkanocna do pobrania
Kolorowanka Alleluja z króliczkiem do druku
Kolorowanka koszyczek Wielkanocny z napisem Wesołych Świąt
Króliczek i kaczuszka kolorują pisankę Wielkanocną
Kolorowanka świąteczna na Wielkanoc
Wielkanocne kolorowanki i co jeszcze?

Zabawa z wielkanocnymi kolorowankami na pewno zajmie całą rodzinę w świąteczny czas. Warto pomyśleć również o innych aktywnościach. Co jeszcze można robić razem w Wielkanoc?

Wielkanocne kolorowanki i co jeszcze?

Oto kilka pomysłów:

Spacer – banalny pomysł? Warto go jednak przytoczyć, bo coraz częściej zapominamy o tym, że spacer jest wspaniałą aktywnością. Wspólne chodzenie i odkrywanie na nowo znajomych miejsc, np. w lesie pod domem. Rozmowy, słuchanie śpiewu ptaków. I oczywiście zalety związane z samym ruchem – dotlenienie organizmu i spalanie nadprogramowych, świątecznych kalorii.

Seans filmowy – święta to super czas, by nadrobić oglądanie filmów i seriali. Można zrobić to w formie domowego kina. Taki seans, do którego można dorobić nawet bilety, nastroi wszystkich do wspólnego spędzenia super czasu. Dzieci będą zachwycone taką niebanalną formą oglądania telewizji.

Planszówki – planszówki mogą angażować tak świetnie jak wielkanocne kolorowanki. Warto wyciągnąć z odmętów szafy różne gry, karty i kości. Zabawy będzie tyle co niemiara!

A Wy jak lubicie spędzać Wielkanoc? Czy kolorujecie, gracie w gry i spacerujecie? Warto być aktywnym w ten wyjątkowy czas. A wielkanocne kolorowanki przygotujcie sobie jak najszybciej. Dzieciaki mogą ćwiczyć malowanie pisanek na kartach. Powodzenia i wesołych świąt! Odwiedźcie również nasze strony z kolorowankami na Boże Narodzenie.