Przejdź do treści

Kolorowanki Lego

Kolorowanki Lego czy też najpopularniejsze klocki na świecie, są uwielbiane nie tylko przez dzieci, ale także przez dorosłych. Trudno się dziwić – dają szereg możliwości zabawy rozwijając kreatywność i atrakcyjnie wypełniając czas. Nie tylko same klocki cieszą się zainteresowaniem ludzi z całego świata. Również wszelkie gadżety z Lego mają wzięcie.

Kolorowanki Lego

Kolorowanki Lego, w tym kolorowanki lego ninjago, to bardzo często pobierane arkusze z naszej strony internetowej. Przejrzyj to, co mamy do zaoferowania. Kliknij w wybraną malowankę i pobierz za darmo. Potem już tylko wydruk na domowej drukarce i kolorowanka lego gotowa. Do dzieła!

Kolorowanka Lego ze świątecznym ludzikiem
Kolorowanka Lego Fortnite do wydruku
Kolorowanka Lego Spongebob dla dzieci
Kolorowanka Harry Potter ludzik Lego
Kolorowanka Harry Potter Hermiona
Kolorowanka z ludzikiem Lego Superman
Kolorowanka Lego Pikachu Pokemon
Kolorowanka Kici Rożek Lego Unikitty
Kolorowanka Lego Minecraft do druku
Kolorowanka z ludzikiem Lego Spiderman
Kolorowanka Batman Lego do wydruku
Figurka kolorowanka Lego Spiderman
Kolorowanka do druku Lego Ninjago z figurką Zane
Kolorowanka Lloyd ZX Lego Ninjago do druku
Kolorowanka z figurką Lego Ninjago Sensei Wu
Kolorowanka Lego Ninjago Zielony Ninja
Lord Garmadon kolorowanka Lego
Lego Ninjago kolorowanka do wydruku
Thor kolorowanka Lego do wydrukowania
Wolverine kolorowanka z ludzikiem Lego
Iron Man kolorowanka Lego
Kolorowanka Lego Kapitan Ameryka
Lego Deadpool kolorowanka do druku
Kolorowanka z bohaterem Lego - Dick Grayson
Ludzik Lego kolorowanka dla dzieci
Kolorowanka Star Wars Lego do wydruku
Kolorowanka z logiem Lego do wydruku
Kolorowanki Lego Ninjago

Klocki Lego Ninjago zasłynęły już w 2001 roku. Gdy tylko pojawiły się na rynku, niemal od razu stały się prawdziwym bestsellerem sprzedażowym. Dzieci z całego świata pokochały te klocki. Zresztą dorośli nie zostali z tyłu. Fanów przybywało, a dzisiaj jest ich cała masa. Warto wspomnieć, że lego Ninjago to produkty dla nieco starszych miłośników marki Lego. Seria ta charakteryzuje się wykorzystaniem motywów kultury japońskiej.

Główni bohaterowie serii Lego Ninjago to Zane, Kai, Jai oraz Cole. Jaki jest początek ich historii? Jak to zwykle bywa na początku, chodzi o powstanie, tym razem świata. Stworzyli go czterej mistrzowie spinjutzu. Seria Ninjago jest ciągle rozszerzana z racji przybywania nowych bohaterów do fabuły. Tym samym pojawiają się nowe elementy klocków w serii. Warto również wspomnieć, że seria Lego Ninjago zawiera w swojej kolekcji także liczne dodatki, które stanowią świetne urozmaicenie zabawy. Dzieci mają mnóstwo możliwości niepowtarzalnego spędzania czasu – na przykład mogą odgrywać scenki. Nic dziwnego, że duża popularność klocków Lego Ninjago przekłada się zainteresowanie malowankami z tym motywem.

Kolorowanki Lego Ninjago to prawdziwa gratka nie tylko dla fanów klocków! Arkusze tego rodzaju stanowią doskonały sposób na rozwijanie umiejętności kolorowania, szlifowania czy zdolności manualnych. Kolorowanie to świetne zajęcie dla młodszych i starszych dzieci. Jest bardzo atrakcyjne dla dzieci oraz wpływa pozytywnie na ich rozwój. Warto podsuwać pociechom malowanki z ich ulubionymi motywami. Wtedy będą kolorować częściej. I wilk syty i owca cała!

Kolorowanki lego friends i inne

Na naszej stronie internetowej znajdziesz również inne malowanki z motywem lego. Kolorowanki lego city także pobierane są bardzo często. Podobnie jak kolorowanki lego star wars oraz kolorowanki lego batman. Pobierz razem ze swoim dzieckiem dowolne, które akurat w danym momencie chcecie kolorować. Arkusze są darmowe i można je bez problemu wydrukować na domowej drukarce.

Lego – ciekawostki

Opowiedzieliśmy nieco  o Lego Ninjago, ale warto jeszcze przytoczyć inne ciekawostki o Lego. To jeszcze bardziej przekona nie tylko do zabawy klockami, ale także do kolorowania arkuszy z Lego, które za darmo można pobrać na naszej stronie internetowej. Zatem co jeszcze ciekawego możemy powiedzieć o Lego? Ciekawostek jest cała masa! Oto one:

1. Firma Lego została założona już w 1932 roku. Nazwa Lego jednak pojawiła się dopiero dwa lata później.

2. Skąd wzięła się nazwa Lego? Pochodzi od dwóch słów „leg godt” – co oznacza coś w stylu „mam nadzieję, że wydobrzejesz”. Nazwę wymyślił jeden z pracowników firmy w odpowiedzi na konkurs. Do wygrania była… butelka domowego wina.

3. Na początku w firmie produkowano drewniane zabawki. Jedną z pierwszych była drewniana kaczka,

4. Ooczątkowo firmą zarządzał Ole Kirk Christiansen. Gdy umarł prowadzenie przedsiębiorstwa przejał jego syn Godt Kirk Christiansen. Kolejny szef to wnuk tego pierwszego. Dopiero od około 10 lat firmą zarządza osoba nie z rodziny. Trzeba jednak powiedzieć, że 70% udziałów w przedsiębiorstwie nadal ma rodzina Christiansena.

5. Od początku istnienia firmy w jej działaniu przyświecało podejście: „tylko najlepsze jest wystarczająco dobre”. Zawsze kładziono ogromny nacisk na jakość wszystkich produktów Lego. Nie bez znaczenia było i jest bezpieczeństwo.

6. Dopiero (albo już?) w 1947 roku w firmie podjęto decyzję, aby do produkcji zacząć stosować jeszcze jeden surowiec. Zatem do drewna dołączyły tworzywa sztuczne. Zakupiono wtryskarkę, która była bardzo droga. Jej cena równała się kilkuletniemu zyskowi całej firmy. Wówczas do fabryki przetransportowano także próbki klocków Kiddicraft. To właśnie na tej podstawie powstały klocki Lego.

7. Lego zaczęto produkować w 1949 roku, jednak ich opatentowanie nastąpiło dopiero w 1958 roku. W tym okresie towar zaczęto eksportować zagranicę.

To tyle ciekawostek jeśli chodzi o historię powstania marki. A teraz trochę ciekawostek związanych z liczbami. Oto one:

8. W 2015 roku zbudowano w Mediolanie wieżę z klocków LEGO, która miała ponad 33 metry. Do dzisiaj nikt nie przebił tego osiągnięcia – budowla ta jest do dzisiaj najwyższą zbudowaną z klocków.

9. W Lego znaleźć można masę różnego rodzaju zestawów. Największy składa się z 5900 części (Tadż Mahal). Po zbudowaniu mauzoleum ma pół metra szerokości oraz 40 centymetrów wysokości. Od dawna jednak zestaw ten nie jest już produkowany. Dlatego osiąga dużą wartość, gdyż jest przedmiotem pożądania. Jeżeli marzyłbyś o Tadż Mahal w Lego wydaniu to szykuj się na koszt rzędu nawet kilku tysięcy dolarów.

10. Pierwsza figurka Lego została wyprodukowana w 1974 roku. Prezentowała się inaczej niż te, które znamy dzisiaj. Rok później zaczęto produkować minifigurki. Od 1978 następuje już masowa produkcja Lego figurek.

11. Nie wszyscy wiedzą, że dwa podstawowe klocki LEGO mogą być połączone aż na 24 różne sposoby. Im więcej weźmiesz klocków, tym więcej kombinacji możesz stworzyć. Te liczby są ogromne!

12. Najprawdopodobniej sprzedaż Lego jest tak wysoka, że w jednej sekundzie sprzedawanych jest nawet kilka zestawów. Jesteśmy w stanie w to uwierzyć, czy jest na świecie osoba, która nie kocha Lego?

Mamy nadzieję, że te ciekawostki utwierdziły Cię w przekonaniu, że Lego to super sprawa. Podobnie jak kolorowanki Lego! Sprawdź je już teraz – na pewno Ty i Twoje dzieci znajdziecie idealne dla siebie arkusze do kolorowania. Miłej zabawy!