Przejdź do treści

Kolorowanki Barbie

 

Barbie to najsłynniejsza lalka świata, którą pokochało już wiele pokoleń. Wraz z Kenem przemierza domy dzieci (starszych i młodszych) na całym świecie. Ze świecą szukać dziewczynek, które nigdy nie chciały i nie bawiły się Barbie. 

Kolorowanki Barbie

Wszystkie małe fanki tej niezwykłej lalki z całą pewnością pokochają też kolorowanki z Barbie i Kenem w roli głównej. Bezpłatne malowanki można pobrać w dowolnym momencie. Wystarczy wydrukować je na domowej drukarce w formacie A4, by mieć świetne kolorowanki, które umilą czas całej rodzinie. Jak pokolorować Barbie? Dziecko ogranicza tylko wyobraźnia – do dzieła!

Kolorowanka Unicorn i Barbie
Piękna Barbie syrenka do wydruku
Serfująca Barbie z pieskiem w morzu
Kolorowanka dla dziewczynek z lalkami Barbie
Barbie kolorowanka
Uśmiechnięta Barbie na balkonie
Barbie przed lustrem kolorowanka
Barbie z kotem darmowa kolorowanka dla dzieci
Kolorowanka Barbie z siostrą do wydruku
Kolorowanka z księżniczkami Barbie
Kolorowanka do druku barbie i wróżka
Kolorowanka Barbie i wróżki
Kolorowanka dla dziewczynek Barbie w ogrodzie
Barbie na rowerze kolorowanka do druku
Malowanka Barbie dla dziewczynek
Barbie i Ken na łyżwach kolorowanka dla dzieci
Barbie na pegazie do kolorowania
Barbie motyl kolorowanka do pobrania
Kolorowanka Barbie do malowania
Piękna Barbie kolorowanka dla dzieci
Kolorowanka Barbie na rowerze do druku
Barbie i Ken na motorze - kolorowanka dla dziewczynek
Kolorowanka Barbie z konikiem do druku
Barbie kolorowanka w sukni księżniczki
Kolorowanka dla dziewczynek z Barbie i jej pieskiem
Kolorowanka Barbie syrena
Barbie – ciekawe informacje

Barbie, ikona kultury masowej, od lat wzbudza ogromne zainteresowanie wśród dzieci z całego świata. Lalka ta do dzisiaj urzeka przede wszystkim dziewczynki swoim wyglądem – Barbie wygląda bowiem jak dorosła kobieta. A to daje szereg pomysłów na scenariusze zabawy. Podobnie jak kolorowanki z Barbie w roli głównej – można je pobrać ZA DARMO na naszej stronie.

A oto ciekawostki na temat lalki Barbie, czy znacie je wszystkie?

1. Barbie zadebiutowała w 1959 roku w Nowym Yorku na targach zabawek.

2. Pierwsza lalka Barbie wcale nie przypominała znanej aktorki czy piosenkarki. Stworzono ją inspirując się Bild Lilli – dziewczyną do towarzystwa, która była bohaterką niemieckich komiksów dla panów.

3. Wszyscy używają wobec tej kultowej lalki określenie „Barbie”, tymczasem Barbie naprawdę nazywa się Barbara Millicent Roberts. Imię „Barbara” wzięło się od córki Ruth Handler, twórczyni Barbie, której córka miała tak na imię. Szybko jednak zaczęto stosować zdrobnienie, które tak dobrze przyjęło się na całym świecie.

4. Pierwsze modele lalki Barbie dostępne były tylko w dwóch opcjach – lalka miała jasną karnację i albo włosy blond albo ciemne. Dzisiaj oczywiście dysponujemy całą gamą lalek Barbie – okazuje się, że dostępnych jest ponad 40 różnych narodowości!

5. Barbie jest bardzo towarzyska – uwielbia spędzać czas ze swoimi znajomymi. Kocha też wystawny styl życia – ma kilka domów, samochodów i masę różnego rodzaju gadżetów. Barbie koleguje się także ze znanymi osobami – stąd modele lalek przypominające celebrytów albo bohaterów znanych filmów i seriali.

6. Barbie dostępna jest też w różnych wersjach, jeżeli chodzi o jej… pracę. Jak się okazuje postać ta żadnej pracy się nie boi. Możemy kupić Barbie policjantkę, instruktorkę fitnessu, raperkę czy bizneswoman.

7. Partnerem Barbie jest Ken, który jest 2 lata młodszy od Barbie. Dzisiaj nie ma w tym nic dziwnego, ale lata temu, gdy Barbie stawała się sławna, fakt, iż ma młodszego mężczyznę, wzbudzał kontrowersje.

Sprawdźcie darmowe kolorowanki z Barbie, a na pewno nie pożałujecie, że wydrukowaliście je dla swoich pociech. Nie tylko dziewczynki będą zachwycone różnorodnością oraz atrakcyjnością tych malowanek.