Przejdź do treści

Pomoc przy drukowaniu kolorowanek

Pomoc przy drukowaniu kolorowanek

Strona pomocy dotycząca drukowania jest przeznaczona dla użytkowników kolorowanki.net.pl. Mamy nadzieję, że przedstawimy sugestie, które pomogą rozwiązać wszelkie problemy, które mogą wystąpić podczas próby drukowania kolorowanek na naszej stronie.

Kolorowanka nie chce się drukować?

Jeśli masz ogólne problemy z drukarką lub nie możesz wydrukować kolorowanki, zapoznaj się z instrukcją rozwiązywania problemów dostarczoną z drukarką lub sprawdź pomoc online w witrynie internetowej producenta drukarki.

Większość problemów z drukowaniem, które napotkamy podczas odwiedzania stron z kolorowankami, jest wynikiem tymczasowych usterek. Pierwszą rzeczą, którą zawsze należy zrobić, jest ponowne uruchomienie komputera (w tym wyłączenie drukarki), a następnie ponowne uruchomienie wszystkiego. Następnie ponownie podejmujemy próbę drukowania kolorowanki. W 90% przypadków rozwiązuje to problem.

Wciąż nie działa?

Poniżej znajduje się lista typowych problemów i ich rozwiązań. Te rozwiązania pomogą większości z Was, ale jeśli nadal macie problemy, zachęcamy do skontaktowania się z nami za pomocą naszego adresu e-mail: admin@kolorowanki.net.pl.

P: Dlaczego przycisk „Drukuj kolorowankę” u dołu strony nie działa?

O: Aby skorzystać z łącza „Drukuj kolorowankę”, musisz mieć włączoną obsługę JavaScript w swojej przeglądarce. Jeśli nie masz włączonej obsługi Javascript, po prostu użyj funkcji drukowania w przeglądarce (na przykład w przeglądarce Internet Explorer kliknij Narzędzia w prawym górnym rogu ekranu i wybierz Drukuj)

P: Dlaczego nie mogę przeglądać ani drukować kolorowanek?

O: Problem dotyczy przeglądarki Internet Explorer lub innych przeglądarek korzystających z funkcji akceleratora grafiki. Poprawki można znaleźć w poniższych linkach. Wyłączając / włączając funkcje akceleratora w przeglądarce, obrazy można przeglądać, a zatem przeglądarka może drukować. Wygląda na to, że funkcja akceleratora albo ukryje obrazy, albo przekonwertuje je do innego formatu, co zmniejsza jego rozmiar – zależy to od typu akceleratora i przeglądarki.

P: Kiedy próbuję wydrukować stronę, otrzymuję tylko część strony. Czy muszę zrobić coś specjalnego, aby wydrukować całą stronę?

O: Ten problem może być spowodowany dwoma przyczynami. W jednym przypadku szablon został przerwany podczas pobierania i wyświetla się jako niekompletny na ekranie, a także drukuje się jako niekompletny. Drugi problem może być związany z pamięcią komputera. Aby rozwiązać problem, wykonaj te czynności:

Krok 1 – Załaduj ponownie stronę z kolorowanką.

Przytrzymaj klawisz CTRL i naciśnij klawisz F5. Zmusza to przeglądarkę do ponownego załadowania strony z naszego serwera internetowego i zignorowania wszelkich informacji z pamięci podręcznej, które mogą zostać zapisane na Twoim komputerze. Jeśli to zadziała, obraz będzie teraz wyświetlany na ekranie w całości.

Krok 2 – Zwolnij pamięć komputera.

Niektóre z naszych kolorowanek są dość duże i wymagają dużej ilości zasobów komputerowych do wydrukowania. Duże obrazy wymagają dużo wolnej pamięci. Jeśli Twoja strona nie drukuje się lub drukuje tylko częściowo, spróbuj zwolnić trochę pamięci:

Uruchom ponownie komputer i zacznij od nowa.

Aby zapobiec występowaniu tego problemu, w przyszłości zmniejsz liczbę kolorowanek, które próbujesz wydrukować jednocześnie (daj swojej drukarce szansę na przejście przez cały proces drukowania powoli).

Należy pamiętać, że kolorowanki do druku są większymi plikami, więc musisz dać drukarce dodatkowy czas na ich wykonanie.

P. Używam papieru A4. Czy dostępne są inne rozmiary kolorowanek?

O. Nie, ale możesz kliknąć obraz prawym przyciskiem myszy, zapisać go na dysku twardym i otworzyć w innym programie do skalowania i drukowania.

P. Kiedy próbuję wydrukować niektóre kolorowanki, pojawia się komunikat o błędzie „BRAK STRON DO DRUKOWANIA”. Dlaczego tak jest?

A. Jeśli odświeżysz przeglądarkę, zwykle rozwiąże to problem. Kliknij przycisk RELOAD / REFRESH w przeglądarce (lub naciśnij CTRL + F5) i spróbuj ponownie wydrukować lub kliknij prawym przyciskiem myszy na kolorowankę, zapisz ją na dysku twardym i otwórz w innym programie do drukowania.