Przejdź do treści

Kolorowanki Dinozaury

Twoje dziecko uwielbia kolorowanki z różnymi bohaterami? Na pewno arkusze z dinozaurami przypadną mu do gustu. Świat wymarłych gadów jest niezwykle ciekawy i przyciąga dzieciaki. Dlatego obok naszych malowanek po prostu nie można przejść obojętnie.

Kolorowanki z dinozaurami

Tyranozaur Rex, Brontozaur czy Diplodok? Jakie kolorowanki dinozaury wybierzesz? Zobacz naszą ofertę – jest naprawdę bardzo szeroka i co najlepsze – wszystkie arkusze możesz w mig pobrać za darmo. Potem już tylko druk na domowej drukarce i gotowe. Codziennie nowa kolorowanka. Brzmi wspaniale, prawda?

Kolorowanka z wesołymi dinozaurami dla dzieci
Kolorowanka Diplodok do druku
Kolorowanka z głową dinozaura do wydruku
Kolorowanka Triceratops do druku
Kolorowanka Tyranozaur do wydruku
Kolorowanka Butch z kreskówki Dobry Dinozaur
Świat dinozaurów do kolorowania
Kolorowanka z bajki Dobry Dinozaur
Kolorowanka z wielkimi dinozaurami do malowania
Kolorowanka z rodziną Pteranodonów
Dinozaur Barney w świątecznej kolorowance dla dzieci
Dinozaur kolorowanka dla dzieci
Kolorowanka z wielkim dinozaurem
Kolorowanka z malutkim dinozaurem dla dzieci
Kolorowanka z dinozaurem wykluwającym się z jajka




Kolorowanki dinozaury - dlaczego warto je wybrać?

To, że kolorowanie służy dzieciom, to na pewno już wiesz. Rozwija wyobraźnię, pozwala pozbyć się napięcia, pomaga w kształtowaniu decyzyjności itd. Właściwie same zalety. Warto podsuwać swoim pociechom malowanki, które będą pobudzać ich ciekawość. Takie właśnie są kolorowanki z dinozaurami. Z całą pewnością wszystkie dzieciaki zainteresuje fakt, że te wielkie gady niegdyś zamieszkiwały Ziemię. Kolorowanki mogą stać się przyczynkiem do ciekawych opowieści!

Malowanki mogą też uczyć, a przecież nauka poprzez zabawę to zawsze strzał w dziesiątkę! Dzieciaki ciekawe świata będa zadawać wiele pytań podczas kolorowania - przygotuj się na to! Sprawdź ciekawostki na temat dinozaurów, które zebraliśmy dla Ciebie.

Najbardziej interesujące ciekawostki o dinozaurach

Dinozaury wyginęły miliony lat temu. Zatem skąd dzisiaj mamy tak wiele informacji na ich temat? Czy wszystko to przypuszczenia? Od czego są badania archeologiczne i nowoczesne technologie? Sprawdź najlepsze ciekawostki o dinozaurach, które wybraliśmy specjalnie dla Ciebie.

1. Kiedy na Ziemi żyły dinozaury? Okazuje się, że było to ponad 160 milionów lat temu! Okres, który trwał od 250 milionów lat temu do około 65 milionów lat temu to tzw. era mezozoiczna. Dzisiaj nazywamy to Wiekiem Dinozaurów. To właśnie w tym czasie najwięcej tych wielkich gadów się rozwinęło i wymarło.

2. Co oznacza słowo “dinozaur”? To nic innego jak… “straszna jaszczurka”. Słowo to wzięło się z języka greckiego, ale wymyślił je… Anglik - paleontolog Richard Owen. Miało to miejsce w 1842 roku. Naukowcowi głównie chodziło o nawiązanie do olbrzymich rozmiarów gadów, a nie do ich przerażającego wyglądu.

3. Trudno jednoznacznie powiedzieć, dlaczego dinozaury wyginęły. Mówi się, że doszło do ataku asteroidowego, ewentualnie do ogromnej aktywności wulkanicznej. Wówczas mogło dojść do zablokowania światła słonecznego i tym samym - odcięcia Ziemi od życia.

4. W 1824 roku nadano pierwsze formalne imię wielkiemu gadowi - dinozaurowi Megalozaurusowi.

5. Jak nazywa się naukowiec, który zajmuje się nauką o dinozaurach? To wspomniany już paleontolog.

6. Apatozaur czy Brachiosaurus to dinozaury uznawane za największe. Okazuje się, że wcale, jak można by było przypuszczać, nie były to mięsożerne zwierzęta. Okazy te żywiły się roślinami.

7. Mylnie znane pterodaktyle (“latające dinozaury”) nazywa się dinozaurami. Nie należy one do tego gatunku. Akurat żyły w epoce dinozaurów, jednak biorąc pod uwagę definicję wielkich gadów - są odmiennym gatunkiem.

8. Chyba każdy zna film “Jurassic Park”. Aż trudno uwierzyć, że powstał prawie 30 lat temu! Nie wszyscy też wiedzą, że opowieść ta została zekranizowana na podstawie książki Michaela Crichtonsa z 1990 roku. Historia opowiada o klonowanych na bazie znalezionego DNA dinozaurach.

9. W dzisiejszych czasach wielu naukowców uważa, że wielkie dinozaury takie jak np. Tyrannosaurus Rex mogły posiadać pióra.

10. Ciekawą informację stanowi również fakt, że dinozaury połykały duże skały - te pozostając w ich żołądku pomagały rozdrabniać jedzenie.