Przejdź do treści

Kolorowanki Disney

Czy jest na świecie dziecko, które nie kocha bohaterów Disney’a? Naszym zdaniem wszystkie pociechy kochają Myszkę Miki, Minnie, Pluto, Kaczora Donalda czy np. księżniczki Disney’a. Trudno się dziwić. Barwne pod względem wyglądu oraz charakteru postaci przyciągają uwagę ludzi z całego świata.

Kolorowanki Disney

Nie tylko dzieci kochają Disney’a, ale także dorośli. Podobnie jest z kolorowankami – z naszej strony można za darmo ściągnąć disney’owskie malowanki. Wybór postaci jest ogromny! Każdy znajdzie coś dla siebie. A potem już tylko wydrukować na domowej drukarce i zajęcie na długie, jesienne wieczory (i nie tylko) gotowe.

Kolorowanka Potwory i Spółka dla dzieci
Króliczki kolorowanka dla dzieci
Kolorowanka Kubuś Puchatek z balonikami i miodem
Kolorowanka myszka miki
Prosiaczek kolorowanki dla dzieci do malowania
Kolorowanka Alladyn na dywanie do malowania
Kolorowanka Minnie do wydruku dla dzieci
Kolorowanka Bambi z króliczkami i sową
Kolorowanka Dzwoneczek dla dzieci
Kolorowanki z księżniczkami z bajek disneya
Kolorowanka 101 dalmatyńczyków do kolorowania
Kolorowanka Piękna i Bestia księżniczka do druku
Kolorowanka Kaczor Donald na wyspie skarbów
Kolorowanka Gumisie z bohaterami bajki
Kolorowanka Pinokio pod wodą z żukiem
Pinokio kolorowanka dla dzieci
Minnie podlewa kwiatki w ogródku kolorowanka
Minnie i Miki na wrotkach kolorowanka dla dzieci
Kolorowanka Myszka Miki i Minnie z serduszkami
myszka miki kolorowanka
Myszka Minnie kolorowanka dla dzieci
Kolorowanka Zakochany Kundel do druku
Kolorowanka labirynt z Króla Lwa
Simba i Mufasa kolorowanka do wydruku
Kolorowanka Ralph Demolka z bajki Disney'a
Kolorowanka disney z Simbą
Toy Story kolorowanka dla dzieci
Kolorowanka z króliczkami z bajki Disney
Zatrute jabłko disney kolorowanka dla dzieci
Arielka kolorowanka do wydruku
Disney – ciekawe informacje na temat bohaterów

Trudno nie kochać bohaterów Disney’a. Te postaci są już kultowe i znają je ludzie z całego świata – zarówno dzieci jak i dorośli. Do filmów z tymi bohaterami w roli głównej wracamy na każdym etapie naszego życia. Dzieci kochają wszystko to, co z Disney’em związane – także kolorowanki.

A czy znacie poniższe ciekawostki na temat bohaterów filmów animowanych Disney’a? My nie mieliśmy o nich pojęcia i bardzo nas zaskoczyły. Oto kilka zaskakujących faktów:

1. Myszka Miki miała nazywać się… Mortimer. Wydaje się to dziwne, prawda? W końcu imię Mortimer brzmi dość… złowieszczo. Walt Disney na szczęście zmienił zdanie pod wpływem swojej żony Liliany. I tak słynna myszka została nazwaną Myszką Miki. Nie zmienia to jednak faktu, że Mortimer pojawił się bajce. On, podobnie jak Miki, konkurował o względy Minnie.

2. Bardzo wiele osób uważa, że Jane z Tarzana to… wnuczka Belli oraz Bestii. Czy rzeczywiście jest to prawda? Faktycznie może tak być, gdyż Jen jest niezmiernie podobna do swojej potencjalnej babci. Jest jeszcze jeden „dowód” – mianowicie Jane bardzo często piła herbatkę z zestawu, który rzucał się w oczy i który mógł pochodzić właśnie od Belli.

3. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że mama Bambiego wystąpiła w pierwszych scenach „Pięknej i Bestii” oraz w „Księdze Dżungli”. Ciekawe, prawda?

4. A czy widać podobieństwo pomiędzy rysami twarzy Alladyna a rysami twarzy Toma Cruisa? Okazuje się bowiem, że ten pierwszy mógł być wzorowany właśnie na znanym aktorze. Mnóstwo osób widzi wybitne podobieństwo, a mnóstwo wręcz przeciwnie.

5. Po premierze bajki „Księżniczka i Żaba” w Stanach Zjednoczonych zostało zgłoszonych 50 zatruć salmonellą. A wszystko dlatego, że niektórzy młodzi widzowie postanowili… pocałować żabę.

6. W bajce „Król Lew” hieny przedstawiono w bardzo negatywnym kontekście. To nie spodobało się pewnego biologowi, który postanowił podać za to Disneya do sądu.

Też kochacie bajki Disneya? Na pewno pokochacie też darmowe kolorowanki z postaciami z disney’owskich filmów w rolach głównych. Sprawdźcie na naszej stronie!