Przejdź do treści

Kolorowanki Świnka Peppa

Kolorowanki Świnka Peppa to fantastyczna zabawa dla dzieci, które pokochały uroczą bohaterkę tej niezwykłej bajki. Peppa, zawsze pełna radości i energii, przeżywa niezapomniane przygody z innymi postaciami – jej tatą Świnką, małym braciszkiem Georgem i kochającą mamą Świnką.

W tej barwnej opowieści nie brakuje też przyjaciół Peppy, takich jak Emily czy owieczka Suzy, dodając jeszcze więcej koloru i emocji do świata, który dzieci mogą odkrywać poprzez kolorowanki.

Kolorowanki Świnka Peppa

Wszystkie dzieci kochają świnkę Peppę i na pewno pokochają także kolorowanki z tą świnką w roli głównej. Z naszej strony można je pobrać bezpłatnie i wygodnie. Kolorowanki Świnka Peppa okażą się świetną niespodzianką dla każdego dziecka. To jak? Czas na kolorowanie, prawda?

Kolorowanka Peppa w kałuży
Mama Świnka kolorowanka do druku z bajki Świnka Peppa
Kolorowanka do druku Tata Świnka
Kolorowanka dla dzieci Świnka George
Królik Richard kolorowanka dla dzieci z bajki
Kolorowanka logo z bajki Świnka Peppa
Bohaterowie kreskówki Świnka Peppa
Świnka Peppa jako wróżka kolorowanka do druku
Darmowa kolorowanka Świnka Peppa z całą rodziną
Świnka Peppa z balonikami kolorowanka online
Kolorowanka świnka Peppa i George w łóżku
Kolorowanka Świnka Peppa na rowerku
Żyrafa Gerard i Świnka Peppa - kolorowanka do druku
Świnka Peppa kolorowanka do druku
Myszka Mandy kolorowanka do druku

Świnka Peppa kolorowanki i ciekawostki

Uwielbiacie całą rodziną świnkę Peppę, ale tak naprawdę niewiele o niej wiecie? To dobrze się składa, bo mamy porcję super ciekawostek na temat tej niezwykłej postaci oraz innych bohaterów tej znanej na całym świecie bajki. Warto poczytać i porozmawiać o nich podczas kolorowania świata świnki Peppy. Nasze darmowe kolorowanki Świnka Peppa czekają na pobranie! Co jednak z tymi ciekawostkami? Oto one:

1. Świnka Peppa zasłynęła już w prawie 200 krajach! Dialogi z bajki tłumaczono aż na 40 różnych języków.

2. Pierwszy odcinek bajki został wyemitowany w maju w 2004 roku. Wyświetliła go telewizja Channel 5 (Wielka Brytania). Odcinek był poświęcony… zabawie w błocie po deszczu. Szybko ta prosta, ale jakże urzekająca odpowiedź zyskała mnóstwo miłośników. Wkrótce wyświetlono kolejne odcinki – w sumie ponad 250!

3. Świnka Peppa jest, co nie dziwi, wyświetlana także w Australii. Okazuje się jednak, że właśnie tam zakazano wyświetlania jednego z odcinków. W tym epizodzie przekonywano dzieci do tego, aby przestały bać się pająków. Niestety w Australii występuje mnóstwo jadowitych gatunków tych stworzeń, dlatego uczenie najmłodszych, by nie odczuwały przed nimi respektu, nie było najlepszym rozwiązaniem. By uniknąć tragedii, odcinek zdjęto całkowicie.

4. Kto wpadł na pomysł powstania postaci Świnki Peppy? Grupka trzech przyjaciół, którzy znali się ze studiów (uczyli się razem w latach osiemdziesiątych). Jak widać – wspaniale, że wymyślili tę postać i całą historię, bo skorzystały na tym dzieci z całego świata. Oczywiście największe profity osiągnęli sami twórcy – dzisiaj są szalenie bogaci!

5. Z racji ogromnego sukcesu Świnki Peppy w Wielkiej Brytanii powstał park rozrywki, który poświęcono całkowicie bohaterom bajki. W środku znajduje się na przykład samochód Taty Świnki.

6. Jednym z twórców Peppy jest Phil Davies. Przyznał, że przy wymyślaniu niektórych odcinków nie musiał się specjalnie wysilać, gdyż do ich powstania zainspirowały go… wydarzenia z jego rodziny. Nieźle, prawda?

7. Jedną z bohaterek filmu jest koza Gabriella. Niestety ta postać niejako zniszczyła życie pewnej Włoszki, która nazywa się Capra Gabriella. Po włosku to imię i nazwisko oznacza… kozę Gabrielle właśnie. Kobieta stała się obiektem drwin.

Świnka Peppa to wspaniała bajka, której teraz każde dziecko może nadać własne kolory! Warto sięgnąć po nasze kolorowanki, które są darmowe i możliwe do wydrukowania na domowej drukarce. To co? Czas na malowanki z Peppą w roli głównej? :)