Przejdź do treści

Kolorowanki zwierzęta

Wszystkie dzieci kochają zwierzątka! Nie tylko te domowe takie jak psy, koty, rybki, świnki morskie, chomiki czy króliki. Ogromnym zainteresowaniem najmłodszych cieszą się także większe zwierzaki takie jak hipopotamy, słonie, żyrafy, lwy, konie, gepardy, żółwie. W końcu wiele z nich to bohaterowie ulubionych bajek naszych dzieci. Zwierzęta kolorowanki

Maluchy uwielbiają także kolorowanki. Warto zatem połączyć te dwie pasje i podarować dziecku… kolorowanki ze zwierzętami. Wcale nie chodzi o to, by od razu kupować tonę malowanek – wystarczy pobrać darmowe arkusze na naszej stronie internetowej. Jeden klik, wydruk na domowej drukarce i gotowe. Dzieciaki będą zachwycone. Ich rodzice także, bo kolorowanie to super zabawa dla całej rodziny.

Kolorowanki – zwierzęta do druku

Twoje dziecko uwielbia kolorowanki? Zwierzęta także? To świetnie. W takim razie musisz podarować mu kolorowanki ze zwierzęcymi bohaterami w roli głównej. Dołącz do nas i zaprezentuj swojemu maluchowi świat zwierzątek. Wybierz oraz wydrukuj wybrane arkusze. Nie musisz się ograniczać (podobnie jak Twoje dziecko, które przecież samo może wybrać kolorowankę) – każde pobranie jest za darmo.

Wystarczy, że wydrukujesz karty do kolorowania na domowej drukarce. Codziennie Twoja pociecha może kolorować coś innego – dzisiaj pieska, jutro kotka, a pojutrze żyrafę. Albo znacznie więcej. Wybór jest bowiem ogromny!

Nosorożec kolorowanka dla dzieci z napisem
Piesek kolorowanka dla dzieci
Kolorowanka z koniem do wydruku
Kolorowanka z lwem dla dzieci
Hipopotam kolorowanka do wydruku
Owieczka kolorowanka do druku
Słoń kolorowanka dla dzieci do drukowania
Tygrys kolorowanka do wydruku
Kolorowanka z małpką do wydrukowania
Zajączek kolorowanka dla dzieci
Kogut kolorowanka dla dzieci
Koń darmowa kolorowanka dla dzieci
Kotek kolorowanka do malowania
Szczeniaczek kolorowanka dla dzieci
Farma na wsi kolorowanka dla dzieci
Myszka kolorowanka do malowania
Żółw kolorowanka online dla dzieci
Pszczoła kolorowanka do druku
Małe kucyki z sercami do drukowania
Krokodyl kolorowanka dla dzieci
Gepard kolorowanka
Żabka kolorowanka do malowania
Wiewiórka kolorowanka do wydruku
Sowa kolorowanka online
Wilk kolorowanka do druku
Krowa kolorowanka dla dzieci
Jeż kolorowanka
Młody źrebaczek kolorowanka
Żyrafy kolorowanka do wydruku dla dzieci
Mrówki kolorowanka dla dzieci
Lama kolorowanka do druku
Biedronka kolorowanka online do drukowania
Głowy zwierząt do druku

Zapraszamy do świata kolorowanek z pieskami i kotkami! Te kategorie to prawdziwy raj dla małych miłośników czworonogów. Tutaj znajdziesz szeroki wybór malowanek z uroczymi psami i kotkami.

Kolorowanki psyKolorowanki koty
Kolorowanki – zwierzęta leśne i inne

Nie da się ukryć, że kolorowanki ze zwierzętami to sposób na naukę o świecie przyrody. Dzieci oswajają się z widokiem zwierzaków, a podczas kolorowania psa, kota czy świnki morskiej mogą posłuchać od rodziców, o tym czym charakteryzuje się dana istota. Zatem łączymy przyjemne z pożytecznym. Dziecko się uczy, a jednocześnie bawi – najlepszy sposób na edukację! Kolorowanki zwierzątka to jedne z najbardziej lubianych malowanek dla dzieci – niezależnie od wieku czy płaci Twojej pociechy. Najmłodsi w pierwszej kolejności preferują domowych przyjaciół takich jak psy, koty, chomiki, króliki czy świnki morskie. Ale często sięgają też o zwierzaki rodem z farmy czy też safari. Wypełnianie konturów ulubionego gatunku to ogromnie przyjemna czynność, która nie tylko sprawia radość, czy uczy, ale także rozwija kreatywność i pobudza wyobraźnię.

Kolorowanki – zwierzęta na wsi i wiele innych

Kolorowanie to duch całej zabawy, ale nikt nie powiedział, że nie można jej zacząć przed samą główną czynnością. Na naszej stronie internetowej znajdziesz masę arkuszy ze zwierzakami – pozwól dziecku wybrać sobie te ulubione. Zacznijcie od jednego, maksymalnie kilku. Niech za każdym razem maluch decyduje o tym, co go interesuje najbardziej. To będzie dla niego bardzo ważna czynność – sam podejmie decyzję, co go interesuje. Nie pozbawiajmy naszej pociechy tej istotnej atrakcji. Dzięki własnej decyzyjności będzie rozwijać w sobie kolejną umiejętność. Pozwólmy maluchowi wybierać również kolory i rodzaje kredek. I tym samym mamy świetną atrakcję, która bawi i edukuje. Brzmi idealnie, prawda?

25 najlepszych ciekawostek o zwierzętach

O tym dlaczego warto kolorować i jak wiele korzyści niesie za sobą ta czynność pisaliśmy już wielokrotnie na naszej stronie internetowej. Dzisiaj skupimy się na samych zwierzętach, które są niezwykle interesującymi postaciami. Nic dziwnego, że większość dzieci do lgnie. W końcu zwierzęta od dawna dostarczają ludziom mnóstwo radości i niebanalnych wrażeń. To jedna z najbardziej zróżnicowanych grup organizmów na naszej planecie! Przygotowaliśmy porcję najlepszych, naszym zdaniem, ciekawostek o zwierzętach. Warto je przytoczyć dziecku, które tym samym jeszcze bardziej będzie zachęcone do kolorowania zwierzątek właśnie. A to masa korzyści. Zatem do dzieła.

Czy wiesz, że…?

1. Na świecie nie ma dwóch tak samo nakrapianych tygrysów, ich paski, które znajdują się na futrze oraz na skórze są unikalne dla każdego konkretnego zwierzęcia.

2. Nogi tygrysa są niezwykle silne. Gdy zwierzę to umiera, to jego nogi są w stanie utrzymać go w pozycji pionowej.

3. Mówi się, że najlepszym sposobem na atakującego krokodyla, jeszcze wciśnięcie mu palca w jego oko. Prawdopodobnie wtedy puści zacisk szczęk.

4. Pchły są w stanie podskoczyć aż 200 razy wyżej niż wynosi wysokość ich ciała. Nie ma drugiego takiego gatunku, który jest w stanie zadziałać podobnie.

5. Pszczoły… tańczą. Niesamowite, prawda? A jednak tak się dzieje. Pszczoły zataczają w powietrzu okręgi, które sygnalizują nowe źródło pyłku albo nektaru.

6. Występują na świecie gatunki bazyliszków (jaszczurek), które mogą biegać po wodzie. Szczególnie długie dystanse pokonują, gdy uciekają przed swoim oprawcą. Nic dziwnego, że nazywane są jaszczurkami Jezusa Chrystusa, który także chodził po wodzie.

7. Wielbłądy nie bez powodu mają garba. Służą im do gospodarowania wody na długie dystanse na pustyni.

8. Kozy to jedne z pierwszych zwierząt? Okazuje się, że człowiek opiekował się nimi już… 9000 lat temu.

9. Szympansy to jedne z najbardziej inteligentnych zwierząt. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że gatunki te potrafią rozmawiać, a nawet modulować głos. Stosują również różnego rodzaju gesty w ten sposób dając znać o swoim nastroju czy zamiarach.

10. Rozpiętość skrzydeł orła może sięgać nawet dwóch metrów. Tym samym orzeł określany jest jako jeden z największych drapieżników na świecie.

11. Największe ssaki na lądzie to słonie.

12. Lamparty, bardzo sprawne zwierzęta, są w stanie wykonać nawet 6-metrowy skok.

13. Niedźwiedzie polarne mylnie określane są jako białe. Ich skóra ma bowiem kolor czarny, a futro jest przezroczyste. Światło odbijane przez sierść daje mylne wrażenie, że miś jest koloru białego.

14. Orki to bardzo żarłoczne zwierzęta. Dziennie są w stanie zjeść nawet 250 kg jedzenia. Głównie zajadają się rybami, fokami, pingwinami, kałamarnicami, a nawet żółwiami morskimi.

15. U bobrów bardzo specyficzne są zęby. Ciągle rosną i to główny powód, dla którego zwierzęta muszą je ciągle ścierać.

16. Mrówki nigdy nie śpią.

17. Motyle posiadają dwoje oczu, ale tysiąc soczewek. Mimo to nie są w stanie wiele zobaczyć – dostrzegają zaledwie trzy kolory. Są to czerwony, żółty oraz zielony.

18. Oko u ślimaka, utracone np. w wyniku jakiegoś wypadku, jest w stanie samo się zregenerować.

19. Labrador to jedna z najpopularniejszych ras psów, charakteryzuje się bardzo łagodną naturą. Pieski te są jednocześnie energiczne i niezwykle inteligentne. Z racji tych cech wykorzystywane są do prac policyjnych. Służą również osobom niepełnosprawnym. Dodatkowo kochają dzieci, dlatego pracują także jako psy terapeutyczne.

20. Niektóre zwierzęta… potrafią liczyć. Są to głównie łyski, kanarki oraz szympanse. Ptaki, które posiadają tę umiejętność, liczą, ile jaj zostało podrzuconych do ich gniazdka.

21. Wiewiórki nieświadomie sadzą drzewa. Zakopują nasiona w ziemi, ale potem zapominają o dokładnej lokalizacji. Dlatego często nazywa się ich przypadkowymi sadownikami.

22. Lamparty biegają bardzo, bardzo szybko , mogą osiągać prędkość nawet 60 kilometrów na godzinę!

23. Słonie przez większość doby… jedzą. Są zwierzętami roślinożernymi, zatem aby zaspokoić głód, muszą zjeść bardzo dużo pokarmu.

24. Owce mogą same wyleczyć ból brzucha u siebie, jak również… zakażenie pasożytami jelitowymi. Gdy poczują się źle i wiedzą, że coś im dolega szukają specjalnych roślin, które mają im ulżyć.

25. Słoń to jedyny ssak, który nie potrafi podskoczyć.

Świat zwierząt jest niezwykle barwny. Każde dziecko może go samo pokolorować, to takie proste! Wystarczy skorzystać z naszych gotowych arkuszy do kolorowania. Kliknij pobierz i wydrukuj na swojej domowej drukarce. Miłej zabawy!