Przejdź do treści

Choinka to prawdziwy symbol ferii zimowych. Od dzieciństwa każdy z nas pamięta skojarzenie tego drzewka z wieloma przyjemnymi rzeczami, takimi jak prezenty, pyszne jedzenie i piękne śnieżne krajobrazy. Dlatego z okazji zbliżających się świąt, w tym przewodniku nauczymy Cię, jak narysować choinkę.

Jak narysować choinkę

Choinka to dość starożytny symbol świąt Bożego Narodzenia. Pierwsze wzmianki o tym, możemy znaleźć w literaturze późnego średniowiecza. Pomimo tego, że drzewo to było pierwotnie kojarzone z chrześcijaństwem, dziś choinka jest symbolem radości i szczęścia dla ludzi wszystkich religii i przekonań.

Więc chwyć swoje ulubione przybory do malowania i włącz świąteczną muzykę. Mamy nadzieję, że razem z nami narysujesz wspaniałą choinkę!

Rysunek choinki – instrukcja krok po kroku

1. W pierwszym etapie naszej instrukcji jak narysować choinkę, naszkicuj gwiazdkę w górnej części obrazka.1 Jak narysować choinkę

2. W drugim kroku narysuj wierzchołek drzewka świątecznego. Jest to pierwszy i najmniejszy trójkąt ze wszystkich trójkątów w tym samouczku.

2 Jak narysować prostą choinkę

3. Narysuj kolejny kawałek choinki. Na wierzchołek tego trójkąta nakłada się trójkąt z poprzedniego kroku.

3 Jak łatwo narysować choinkę

4. Narysuj teraz już ostatni kawałek drzewka choinkowego. To kolejny trójkątny kształt z zaokrągloną dolną falbanką.

4 Jak narysować choinkę dla dzieci
5. Teraz dorysuj na dole doniczkę lub dowolne miejsce, w którym umieścisz choinkę.

5 Jak narysować choinkę instrukcja

6. Narysuj pień drzewa, następnie połącz kontury drzewa i wiadra za pomocą dwóch krótkich, prostych linii.

6 Jak narysować choinkę

7. Teraz zabierz się za ulubione zajęcie przy strojeniu choinki – narysuj łańcuchy świąteczne, które możesz wymyślić według własnych upodobań.

7 Jak narysować choinkę

8. W przedostatnim kroku narysuj ozdoby choinkowe o tym samym lub dowolnym kształcie. Mogą to być np. bombki choinkowe lub cukierki. 8 Jak narysować choinkę

9. W ostatnim kroku naszej instrukcji – jak narysować choinkę, po prostu pokoloruj drzewko tak jak na poniższym obrazku. Możesz oczywiście użyć też innych kolorów. Przy okazji świąt zapraszamy Cię do odwiedzenia kolorowanek bożonarodzeniowych – Wesołych Świąt 🙂

Jak narysować choinkę krok po kroku