Przejdź do treści

Jak narysować świętego Mikołaja?

Niedawno usłyszałem niesamowicie dziwną rzecz. Mówią, że Święty Mikołaj nie istnieje. To oczywiście kłamstwo. Święty Mikołaj jest tak prawdziwy, że postanowiliśmy stworzyć instrukcję krok po kroku – jak narysować świętego Mikołaja. Dlatego teraz przygotuj zastrugany ołówek i weź się za szkicowanie rysunku.

Jak narysować świętego Mikołaja?

Rysunek świętego Mikołaja krok po kroku

1. Prawdopodobnie przyzwyczaiłeś się do tego, że w pierwszym etapie zaczynamy od konturu głowy i jest on znacznie większy niż kontury ciała. Rysujemy w stylu kreskówkowym, ale w tej instrukcji ciało Mikołaja powinno być znacznie większe niż głowa. Do dzieła!

1 jak narysować świętego Mikołaja

2. Na tym etapie narysujemy krótkie i dosyć chude nogi, aby uzyskać przybliżoną sylwetkę Świętego Mikołaja. Kontur nóg lekko zwęża się ku dołowi. Ramiona powinny być mocno przytwierdzone do ciała. Pod koniec tego etapu narysujemy na twarzy dwie przecinające się linie.

2 jak narysować świętego Mikołaja

3. Czy widziałeś kiedyś ogolonego Świętego Mikołaja? Ja też nie 🙂 Dlatego na tym etapie przedstawimy zarys wąsów, brody oraz rysy twarzy naszej postaci. Również na tym etapie narysujemy słynną czapkę Świętego Mikołaja.

3 Jak łatwo narysować świętego Mikołaja4. Czas na szkicowanie ubrania Świętego Mikołaja. Nasz miły czarodziej bożonarodzeniowy zawsze nosi odzież wierzchnią. Dlatego teraz narysujemy kontury paska, futra i ciepłych spodni.

4 jak narysować świętego Mikołaja
5. Na tym etapie usuwamy nadmiar linii pomocniczych i rysujemy kilka zmarszczek na twarzy naszego Świętego Mikołaja.

5 Jak narysować prostego Świętego Mikołaja6. Powtórz te same czynności z poprzedniego etapu. Szczegółowo naszkicuj klamrę paska oraz fałdy materiału na torbie. Prezentów jest chyba dużo. Słyszałem, że Mikołaj kocha nie tylko dobrych dzieciaków, ale także tych, którzy wspaniale rysują 🙂

6 Jak prosto narysować świętego Mikołaja7. Narysuj dół płaszcza naszego Mikołaja. Również na tym etapie szczegółowo szkicujemy kontury nóg i butów.

7 Samouczek rysowania Świętego Mikołaja8. Na tym etapie pomaluj rysunek Świętego Mikołaja w tradycyjne kolory bożonarodzeniowe. Unikaj zbyt jasnych kolorów. Aby oddać atmosferę kartki świątecznej, użyj ciemnoczerwonego i ciemnobrązowego koloru.

Rysunek świętego Mikołaja

To była instrukcja krok po kroku, jak narysować Świętego Mikołaja dla dzieci. Jak widać, przebiegło to bardzo łatwo i szybko. Możesz dorysować dodatkowe szczegóły, aby Twój rysunek Świętego Mikołaja był ciekawszy i bardziej uroczy. Przy okazji odwiedź darmowe kolorowanki na Boże Narodzenie, które umilą świąteczny czas spędzony wspólnie z rodziną.