Przejdź do treści

Kolorowanki kwiaty

Pobierz za darmo i wydrukuj kolorowanki kwiaty dla dzieci, aby zaproponować maluchowi ciekawe zajęcie, które zapobiega nudzie, pobudza kreatywne myślenie i wspiera prawidłowy rozwój motoryki małej, czyli sprawności dłoni i paluszków. Wśród naszych darmowych kolorowanek dla dzieci znajdziesz m.in. maki, róże, bratki, dalie, lilie, tulipany, słoneczniki i bukiety kwiatów – rysunki dostarczą Twojej pociesze wiele radości. Najpiękniejsze warto włożyć w antyramy i powiesić na ścianach dziecięcego pokoju.

Kolorowanki kwiaty

Kwiaty rysunki – zalety kolorowanek

Kojarzysz zasadę docere et delectare z własnych czasów szkolnych? Już słynny rzymski poeta Horacy, żyjący w czasach przed naszą erą, postulował naukę poprzez zabawę. Minęło już ponad 2000 lat, a ta zasada jest wciąż żywa. Możesz ją realizować w wychowywaniu dziecka, proponując mu kolorowanie kwiatów i innych rysunków dostępnych na naszej stronie.

Zestaw kolorowanek z kwiatami do wydruku
Prosta kolorowanka z kwiatkiem
Kolorowanka z pięknym kwiatkiem do druku
Róża kolorowanka do wydruku
Kolorowanka aster do druku
Mak kolorowanka do pobrania
Lilia kolorowanka dla dzieci
Bukiet tulipanów kolorowanka do druku
Kaktus kolorowanka
Hibiskus kolorowanka dla dzieci
Kwiat lotosu kolorowanka do wydrukowania
Jaskier kolorowanka do pobrania
Słonecznik kolorowanka dla dzieci
Dalia kolorowanka dla dzieci
Nagietek kolorowanka do wydruku
Aksamitka kolorowanka dla dzieci
Mniszek lekarski kolorowanka
Bukiet kwiatów kolorowanka do druku
Jakie atuty ma kolorowanie?

1. Wspiera rozwój zdolności motorycznych. Dziecko, które regularnie koloruje rysunki kwiatów, uczy się poprawnego trzymania kredki, co ułatwia późniejszą naukę pisania. Kilkulatek ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową. Im częściej koloruje, tym lepiej panuje nad stopniowaniem nacisku kredki i dokładnym wypełnianiem drobnych elementów. Z czasem może zacząć wymyślać podpisy pod kolorowankami, aby wczuć się w rolę artysty ;)

2. Stymuluje wyobraźnię. Maluch może wymyślać własne kolory kwiatów i tworzyć roślinność, która rosłaby na jego fantazyjnej planecie.

3. Pomaga w nauce nazw kolorów i ich odcieni. Dziecko zaczyna kojarzyć, które kolory idealnie do siebie pasują, a które tworzą intrygujące kontrasty.

4. Uczy cierpliwości i skupienia nad jednym zadaniem. Nie da się ukryć, że dzieci są narażone na przebodźcowanie, które wpływa negatywnie na zdolności koncentracyjne. Dostęp do nowoczesnych technologii sprawia, że nawet kilkulatki spędzają wiele godzin w sieci, przeskakując z gry na grę, co utrudnia dłuższe skupienie na jednej czynności. Kolorowanie kwiatów i innych rysunków pomaga w pracy nad cierpliwością dziecka i jego wyciszeniu się – szczególnie przed nocnym odpoczynkiem.

5. Dziecko może kolorować rysunki kwiatów niemal wszędzie. Wydrukowane kolorowanki można włożyć do teczki i zabrać z pudełkiem kredek w dowolną podróż.

6. To świetna zabawa dla całej rodziny. Niezależnie od tego, czy pociecha ma młodsze lub starsze rodzeństwo, czy mieszka z dziadkami, wspólne kolorowanie wzmacnia więzy rodzinne i jest doskonałą rozrywką offline.

7. Inspiruje do pozostania artystą. Kto wie – może Twoje dziecko zacznie się interesować samodzielnym rysowaniem kwiatów, a kiedyś rozwinie się w dziedzinie sztuk plastycznych?

Kwiaty – kolorowanki do druku w domu

Kwiaty kolorowanki do druku w domu

Nasze grafiki z kwiatami do pokolorowania są darmowe. Możesz je drukować wielokrotnie – bez wychodzenia z domu. Nie da się ukryć, że bezpłatne kolorowanki pozwalają zmniejszyć wydatki, unikasz bowiem kupowania gotowych zeszytów, które nie zawsze podobają się dzieciom. Twoja rodzina stara się żyć w duchu less waste? Super, nie będziesz mieć wyrzutów sumienia z powodu nieekologicznego wyrzucania płatnego zeszytu z obrazkami, które nie przypadły dziecku do gustu.

Dzięki kolorowankom online maluch może wybierać, na jaki rysunek ma ochotę. Usiądźcie razem przed monitorem i pozwól pociesze zdecydować, co chciałaby pokolorować. W efekcie dziecko wybierze grafikę, która najbardziej mu się podoba, a przy okazji poćwiczy samodzielne podejmowanie decyzji.

Bukiety kwiatów – rysunki na prezent

Twoje dziecko uwielbia rysować laurki na różne okazje? Własnoręcznie pokolorowane bukiety kwiatów to oryginalne upominki dla osób najbliższych maluchowi. Skończoną kolorowankę można podpisać i włożyć w antyramę. Jeśli pociecha chce stworzyć kartkę z życzeniami dla członka rodziny lub koleżanki z przedszkola, wystarczy, że wydrukujesz kolorowankę na części arkusza A4 i złożysz go w połowie. Pokolorowane kwiaty mogą stanowić oryginalną okładkę kartki – w środku mogą ukrywać się wierszowane życzenia.

Kwiatki – rysunki dla dzieci i dorosłych

Odstresuj się, kolorując razem z dzieckiem bukiety kwiatów – zdjęcia do pobrania za darmo są także uniwersalnymi kolorowankami dla dorosłych. Kiedy chcesz zrelaksować się po trudnym dniu w pracy i jednocześnie pobyć z maluchem, weźcie kredki w dłonie i kolorujcie. W tym czasie możesz porozmawiać z pociechą, pomarzyć o wspólnym wypadzie na plac zabaw w wolny dzień i uraczyć dziecko zaskakującymi ciekawostkami o kwiatach, które zebraliśmy dla Was na dole strony ;)

Mamy też dla Ciebie kolorowanki na Dzień Matki z pięknymi bukietami kwiatów i nie tylko :)

Jak ładnie pokolorować kwiaty grafiki?

Jeżeli drukujesz grafiki z kwiatami na standardowym papierze o gramaturze 80 g/m2, Twój młodociany rysownik osiągnie najlepsze efekty, używając klasycznych kredek ołówkowych. Aby kolorowanie kwiatów było wygodniejsze, warto użyć nieco grubszych arkuszy. Świetnie sprawdzi się gramatura na poziomie 120 g/m2.

Jak ładnie kolorować kwiaty? Istnieje co najmniej kilka trików, które możesz podpowiedzieć dziecku, aby czerpało jeszcze więcej satysfakcji z kwiecistych kolorowanek!

Pamiętaj, że każdy maluch uczy się we własnym tempie – z czasem opanuje sztukę kolorowania do perfekcji. Te podpowiedzi mogą być przydatne dla dzieci, które posługują się kredkami na tyle sprawnie, że nie wyjeżdżają poza kontury, osiągają wysokie krycie i pytają rodziców, co mogą zrobić, żeby kolorowanka z kwiatami wyglądała piękniej.

Co jest ważne?

1. Wykonywanie dokładnych, powolnych ruchów, kreska przy kresce.

2. Używanie ostro zatemperowanej kredki do najmniejszych elementów i startej, zaokrąglonej końcówki do malowania większych powierzchni.

3. Kolorowanie warstwami, czyli unikanie mocnego nacisku kredki na papier od samego początku.

4. Nakładanie na siebie warstw różnych kolorów w celu osiągnięcia nietypowych odcieni, których nie ma w zestawie kredek.

5. Cieniowanie – od najciemniejszego odcienia danego koloru przy konturze po najjaśniejszy na środku lub odwrotnie.
Warto wspomnieć, że jedną z największych zalet czarno-białych kolorowanek bez tła jest możliwość ich kreatywnego ozdobienia także poza konturami grafik.

Kiedy Twoje dziecko skończy kolorować malowankę z kwiatami i zawoła Cię, oczekując pochwały z uśmiechem, zainspiruj pociechę do wymyślenia ciekawego tła dla pięknej roślinności. Samodzielne rysowanie scenerii dla kaktusa w glinianej doniczce, tulipana w wysokim wazonie lub bukietu róż w koszu jeszcze bardziej pobudzi wyobraźnię malucha, a kolorowanka zyska imponującą wielowymiarowość.

Czym malować kolorowanki z kwiatami?

Kiedy kilkuletni artysta nabierze wprawy w malowaniu kolorowanek z kwiatami za pomocą drewnianych kredek, zaproponuj mu wykorzystywanie różnych akcesoriów, które wzbogacą rysunek, np. cienkopisów, markerów, a nawet pasteli olejnych i farbek akwarelowych. Mały miłośnik kolorowanek może ucieszyć się z kredek metalicznych, które dają subtelny połysk, kiedy promienie słońca padają na rysunek. Pamiętaj, że te niektóre materiały wymagają nieco grubszego arkusza – w przeciwnym razie papier przemoknie. Aby temu zapobiec, możesz wydrukować grafiki z kwiatami na papierze o większej gramaturze i przykleić je do twardszej podkładki.

Kolorowanki pełne wiedzy – poznaj ciekawostki o kwiatach!

Czy wiesz, że malowanie kolorowanek może być świetną okazją do uczenia się o fascynującej roślinności? Możesz użyć poniższych ciekawostek, aby zaskoczyć swoją pociechę, która potem zabłyśnie przed dziećmi na podwórku, w przedszkolu lub na lekcji biologii w szkole ;)

1. Bratki to wielobarwne kwiaty. Jednak istnieje jeden kolor, którego nie znajdziesz na ich płatkach. To… zielony!

2. Kolebką tulipanów jest Holandia. Znajduje się tam ogród Keukenhof, w którym rośnie kilka milionów tulipanów. Można tam podziwiać także hiacynty i krokusy.

3. Niektóre kwiaty charakteryzują się zaskakującą historią! Ogrodnicy przekazują z pokolenia na pokolenie informację, że dalie uprawiane przez Azteków miały nawet… 6 m wysokości!

4. Dzisiaj róże są kojarzone z kolorem miłości – czerwienią. Jednak czerwona róża powstała dopiero w latach 30. XX wieku! Dopiero w XXI wieku udało się uzyskać niebieską różę.

5. Słonecznik wywodzi się z Ameryki Północnej, gdzie był uprawiany już kilka tysięcy lat temu. Był pożywieniem dla Indian i składnikiem ich leków na różne dolegliwości.

6. Kaktusy to sukulenty, czyli takie rośliny, które potrafią przechowywać wodę. Dzięki temu mogą przetrwać w warunkach górskich i pustynnych, które przyczyniłyby się do zwiędnięcia innych roślin.

7. Z korzenia mniszka lekarskiego, czyli słonecznie żółtego mlecza, przygotowywano kiedyś pobudzający napój, doskonale zastępujący kawę.